Zachęty do pracy w call center

Praca telemarketera owiana jest złą sławą i często spotyka się z nieprzychylnymi komentarzami. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że nie daje ona zbyt dużej stabilizacji, gdyż w niewielu miejscach proponowana jest umowa o pracę, a wynagrodzenie nie jest stałe – jego wysokość uzależniona jest od wypracowanej prowizji.

Obowiązki telemarketera niosą za sobą dodatkowo duży stres i przemęczenie psychicznie, nic więc dziwnego, że coraz trudniej pozyskać pracowników do tej branży. Rekruterzy robią więc, co w ich mocy, by zachęcić przyszłych telemarketerów do pracy w call center. W oczy rzucają się przede wszystkim nagłówki ogłoszeń, wymyślnych i próbujących zwrócić uwagę.

Potencjalni pracownicy zachęcani są zwłaszcza wynagrodzeniem, osiągającym nawet 3000 zł. na rękę – pamiętajmy jednak, że jest to możliwa to osiągnięcia suma, ale nie stała. Kusi się także szansą na dorobienie – np. do wakacji. Widać zatem od razu, że ogłoszenia kierowane są głównie do osób młodych. Zachętą mogą być w związku z tym także niewielkie wymagania – doświadczenie nie jest konieczne, mile widziane są osoby zaraz po maturach. Częstym czynnikiem motywacyjnym jest również powoływanie się na atmosferę: niebanalną grupę często integrujących się współpracowników i najbardziej przyjazne środowisko, jakie tylko można sobie wymarzyć.

Napisz komentarz