Telemarketer – coraz częściej zawód zdalny

W aktualnych ogłoszeniach o pracę dla telemarketerów, coraz bardziej popularna staje się opcja pracy zdalnej. To duże udogodnienie, zarówno dla pracodawcy, jak i dla samego pracownika. Wykonywanie obowiązków w znanym otoczeniu, w którym czujemy się całkowicie swobodnie, to znaczący czynnik niwelacji stresu zawodowego. Dodatkowo, nie trzeba poświęcać czasu na dojazdy.

Praca z domu to również doskonała alternatywa dla osób niepełnosprawnych. Z kolei dla pracodawcy taki rodzaj zatrudnienia umożliwia znaczną redukcję kosztów – zmniejsza powierzchnię biurową i opłaty na media. Wymaganiem koniecznym dla telemarketera, który chce pracować zdalnie, jest posiadanie odpowiedniego sprzętu z nieograniczonym dostępem do Internetu. Musi on również posiadać słuchawki z mikrofonem – i to właściwie wszystko!

Zazwyczaj doświadczenie nie jest wymagane, bo pracodawca zapewnia wszelkie niezbędne szkolenia, w większości przypadków online. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu ma również możliwość bieżącego monitorowania pracy i przesyłania wskazówek w razie potrzeby. Może zobaczyć, z kim telemarketer rozmawia, jak długo i w jakiej kampanii oraz kiedy robi sobie przerwy. A co z zarobkami? Bez obaw – nie ulegają zmniejszeniu w stosunku do standardowej pracy stacjonarnej, a czasem można liczyć wręcz na wyższe wynagrodzenie.

Napisz komentarz