Poznaj techniki radzenia sobie ze stresem

Stres nigdy nie jest dobrym doradcą. To właśnie przez niego często chorujemy i nie potrafimy poradzić sobie z emocjami, które się w nas gromadzą. Częstym powodem stresu jest wykonywana przez nas praca. W szczególności trudne może okazać się wykonywanie zawodu e-telemarketera. Właśnie dlatego lepiej nauczyć się radzić sobie ze stresem, dzięki temu będziemy mieć pewność, że pozostaniemy w zdrowiu.

Między innymi aktywność fizyczna może zmniejszyć w ciele poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu, a ponadto zwiększy w organizmie ilość endorfin, a te zaś są odpowiedzialne za uczucie szczęścia. W jaki sposób wyzwolić w sobie endorfiny? Dobrym sposobem okaże się zwiększenie liczby uderzeń serca na minutę – ta liczba powinna wynieść od stu dwudziestu do stu osiemdziesięciu. Idealnie byłoby dokonywać tego każdego dnia na pół godziny dziennie. Odpowiednio do tego będzie właściwie każda forma aktywności fizycznej, może to być jakaś gra zespołowa, fitness, czy też bieganie oraz jazda na rowerze.

Ciekawym rozwiązaniem są też spacery. Już nawet dwadzieścia minut dziennie może okazać się zbawienne dla naszego organizmu. Na stres jest również bardzo dobry… SEN! Może się to wydać dość błahe, ale naprawdę działa. Każdy z nas potrzebuje od siedmiu do ośmiu godzin snu w ciągu doby. Najlepiej jest kłaść  się spać codziennie o tej samej porze. Regularność bardzo dobrze działa na nasz organizm.

Aby rozpocząć lepiej dzień warto też nie korzystać ze smartfona od razu po przebudzeniu. Lepiej jest odłożyć telefon w odległe miejsce pokoju tuż przed położeniem się do łóżka. Duża ilość wypitej wody również pozytywnie wpłynie na nasz organizm.

One Comment

  • Avatar dla Kaśka

    Kaśka

    Aktywność ruchowa zawsze mi pomaga

Napisz komentarz