Jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać telemarketerem?

Praca w charakterze telemarketera nie wymaga posiadania żadnych konkretnych kwalifikacji zawodowych. Ukończenie studiów nie jest koniecznie, a posiadanie aktualnego statusu studenta może okazać się wręcz atutem.

Zazwyczaj pracodawcy wymagają wykształcenia średniego. Nie trzeba również posiadać rozbudowanej wiedzy na temat oferowanych przez firmę produktów czy usług, gdyż wszelkie niezbędne wiadomości są przekazywane na szkoleniach przygotowawczych. Znajomość technik sprzedażowych również nie jest konieczna, choć oczywiście będzie działać na korzyść kandydata.

Co więcej, większość firm nie wymaga nawet doświadczenia. Wydaje się, że wymagania są zatem niskie. To tylko pozory, bo nie każdy nadaje się do takiej pracy.

Idealny kandydat musi cechować się odpornością psycho-fizyczną, umiejętnością radzenia sobie ze stresem i presją czasu, komunikatywnością, otwartością i asertywnością. Musi posiadać zdolności negocjacyjne, być pewnym siebie, posługiwać się rozbudowanym słownictwem, szybko reagować w sytuacjach niestandardowych i co ważne: potrafić się emocjonalnie zdystansować od podejmowanych kontaktów. Wbrew pozorom, nie jest to łatwym zadaniem.

Napisz komentarz