Jak zostać telemarketerem?

Zawód telemarketera, a więc pracownika call center, staje się coraz bardziej popularny. Z jednej strony spowodowane to jest potrzebami pracodawców, którzy – aby pozyskać nowych pracowników – proponują coraz atrakcyjniejsze warunki pracy. Z drugiej strony natomiast fakt, że nie trzeba spełniać żadnych wygórowanych wymagań sprawia, że jest to świetna praca na początku kariery.

Co jest zatem niezbędne, by zostać telemarketerem? Pełnoletniość  i wykształcenie średnie w zupełności wystarczą. Oczywiście nie objedzie się bez odpowiednich uwarunkowań charakterologicznych, ale nie są wymagane żadne konkretne kwalifikacje zawodowe.

Rzecz jasna, istnieją kursy, które mogą pomóc nam odnaleźć się na nowym stanowisku pracy. Większość z nich dostępnych jest w ramach platform online, ale występują również zajęcia stacjonarne. Wiele szkoleń dofinansowywanych jest także z funduszy Unii Europejskiej, m.in. w ramach wsparcia osób bezrobotnych. Kursy mogą trwać od 50h do kilku tygodni, różnią się zatem znacznie zakresem przekazywanej wiedzy. Opierają na nauce skutecznego pozyskiwania klientów, psychologii sprzedaży czy kreowaniu wizerunku przez telefon.

2 komentarze

 • Avatar dla jaro

  jaro

  telemarketing to świetna szkoła życia

  • Avatar dla Tadmin

   Tadmin

   zgadza się 🙂

Napisz komentarz