Jak dbać o swój wzrok?

Każdy e-telemarketer wiele godzin w ciągu dnia spędza przed komputerem. Wlepiając wzrok w monitory, można odczuwać dość szybko skutki uboczne tego typu pracy. Przekonaj się zatem, co możesz zrobić, żeby o nie odpowiednio zadbać.

Ludzki wzrok jest przeznaczony głównie do patrzenia w dal. Niestety, współcześnie jest to trudne do zrealizowania, biorąc pod uwagę kontakt z różnego rodzaju urządzeniami elektronicznymi.

Przede wszystkim powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby zadbać o swój wzrok, pomimo wielu godzin pracy. Skup się na tym, żeby właściwie ustawić monitor. Odległość od narządu wzroku powinna wynosić od 50 do 70 cm. Kąt ekranu musi wynosić 10 – 20 stopni. Lepiej jest, gdy górna część ekranu, która znajduje się na linii oczu jest skierowana ku dołowi, ponieważ to zmniejsza napięcie mięśniowe w okolicach karku.

Podczas pracy koniecznie korzystaj z przerw oraz ćwicz swój wzrok. W tym czasie warto zaczerpnąć świeżego powietrza, a także popatrzeć na roślinność. To właśnie wtedy Twoje oczy odpoczywają, a Ty się relaksujesz.

W trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych na pewno warto również zadbać o odpowiednie filtry. Wybierz profesjonalne filtry antyodblaskowe oraz antyrefleksyjne, które mogą znacząco poprawić komfort Twojej pracy.

Napisz komentarz