Jak Cię widzą, tak Cię piszą, czyli o sile ubioru słów kilka

Każda osoba, która w pracy obejmuje ważne stanowisko, ubiera się do firmy w odpowiedni sposób. Mężczyźni są nierzadko w eleganckich spodniach i marynarkach, a kobiety stawiają na sukienki, czy też garsonki, bądź kombinezony. Nie bez przyczyny tak się dzieje!

Postanowiliśmy sprawdzić, czy w powiedzeniu: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” jest ziarnko prawdy. Okazuje się, że tak! Osoby, które ubierają się elegancko często są bardziej poważane, niż pozostali. Właśnie dlatego do pracy, również w roli e-telemarketera warto ubrać się w odpowiedni sposób.

Jak ubierać się do pracy?

Dobrym pomysłem jest postawienie na skromną, minimalistyczną elegancję. Koszula, nawet kolorowa, ciemne spodnie, bądź jeansy i marynarka – to zawsze się sprawdzi na stanowisku e-telemarketera. Ta zasada dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Mimo że klienci, czy też rozmówcy nie widzą Cię w trakcie odbywania rozmowy – pamiętaj o tym, że obserwują Cię Twoi współpracownicy, a przede wszystkim szefowie. Jeżeli zauważą, że masz predyspozycje do tego, aby zostać, na przykład kierownikiem – zyskasz ogromną szansę. Pamiętaj, że na bycie dobrym liderem składa się wiele kwestii, w tym również odpowiednia prezencja i ubiór!

Napisz komentarz