Dowiedz się jak przekonać szefa do podwyżki

Twoja wypłata ledwie wystarcza na Twoje potrzeby? Może pora na zmiany? Wykonując zawód e-telemarketera i posiadając wieloletnie doświadczenie, swobodnie możesz ubiegać się o podwyżkę. Jeśli nie chcesz zmieniać pracy i wolisz zakotwiczyć się w konkretnej firmie, dobrym pomysłem może okazać się rozmowa z Twoim przełożonym.

Nie bój się podejmowania rozmowy i negocjacji. Jeśli Ty nie zadbasz o siebie, nikt tego nie zrobi. A szkoda byłoby, gdybyś musiał zmieniać miejsce pracy z takiego powodu.

Aby dobrze przygotować się do rozmowy z szefem warto na samym początku przygotować plan. Nie zapomnij w tym wszystkim o interesie firmy. Pokaż, dlaczego jesteś potrzebny w danym przedsiębiorstwie, udowodnij, że strata takiego pracownika, będzie kłopotliwa dla Twojego działu. Zdobądź informację na temat zarobków na tym konkretnym stanowisku. Może to być Twój as wyciągnięty z rękawa.

Jeśli udowodnisz szefowi, że zasługujesz na podwyżkę, wykażesz się profesjonalizmem, a także sporą wiedzą merytoryczną, co przy takich rozmowach jest bardzo istotne. Postaraj się wybrać odpowiedni czas na takie negocjacje, a przede wszystkim pamiętaj o pozytywnym nastawianiu.

Na spokojnie wytłumacz szefowi swoje zamiary, a jeśli nie przystanie na Twoją propozycję, spokojnie mu podziękuj. Nerwy w niczym nie pomogą, a mogą jedynie zaszkodzić. Jeśli szef nie będzie w stanie spełnić Twoich oczekiwań, być może warto będzie pomyśleć o zmianie miejsca pracy.

Napisz komentarz