Czy warto podejmować pracę, jako telemarketer?

Praca telemarketera, jak każda inna, posiada i plusy i minusy. Analiza korzyści, płynących z zatrudnienia w call center, doprowadza do wniosku, że jest to idealna praca dla ludzi młodych zaraz po szkole średniej lub studentów, chcących sobie dorobić w czasie wolnym od zajęć.

Wpływa na to kilka czynników. Pierwszym z nich (i najważniejszym dla osób dopiero wchodzących na rynek pracy) jest brak wymagań odnośnie wykształcenia i doświadczenia. Jest to zatem wymarzona wręcz praca, by zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe i nabyć cenione na rynku umiejętności obsługi klienta.

Kolejnym plusem jest nienormowany czas pracy, inaczej rzecz ujmując: elastyczny grafik. W każdej firmie istnieje minimalna liczba godzin do wyrobienia, jednak nie jest ona duża i czas pracy można dostosować do innych aktywności, na przykład zajęć na uczelni.

Z pewnością atutem pracy w tej branży okaże się także stabilność rynku pracy. Centra telemarketingowe rozwijają się w dynamicznym tempie i bez ustanku rekrutują nowych pracowników. Stanowisko telemarketera umożliwia również wszechstronny rozwój – zarówno w zakresie zdolności komunikacyjnych i negocjacyjnych, ale także w strukturach firmy, oferując szerokie możliwości awansu.

Napisz komentarz